EŞBAŞKANLIK ZULMÜ!
Deniz Budak

Deniz Budak

Deniz Budak

EŞBAŞKANLIK ZULMÜ!

AĞRISPOR GERÇEKLERİ
Rakip Malatya Yeşilyurt Spor. Nerde oynanacağı belli değil ama çok ta önemli olmamalı. 18 yıldır profesyonel lig hasreti çeken AĞRISPOR şehir olarak bir hayli hazır ama şehrin potansiyel olarak hazır olması yetmiyor. Şehrin ana arterlerinin ne kadar hazır olduğu da önemli. 
Ağrıspor'un siyasallaşmasından şikâyetçi olan birçok taraftar var olmasına var ama realiteyi gözden kaçırmamak ta önemli. Maalesef bölgedeki tüm takımlar ekonomik olarak siyasete gebe. Kulüplerin siyasete bu denli gebe olmasının yanında, siyasetin sadece seçimlerde ağza bal çalması da bir o kadar acı. 
 
AĞRISPOR sadece birkaç kulüp yöneticisi ve cefakâr taraftara terk edilmemeli. Ekonomik gücü yüksek Ağrı’lıların duyarlılık seviyelerini yükseltmeleri ve maddi destekte bulunmaları,takımın tek kurtuluşu. 
Profesyonel liglere bu kadar yaklaşmışken, ciddi bir ekonomik havuz oluşmalı ve AĞRISPOR play-off'lara eli güçlü gitmeli.Sonradan yapılacak sitemler ve vahlanmaların hiç bir önemi olamayacaktır. 
Bir alkış ta PATNOSSPOR'umuza gelsin. Gelecek yıl BAL Liginde ilimizi temsil edecek ilçe takımımızın da Patnos sevdalıları tarafından şimdiden sahiplenilmesi belki de bir profesyonel kapı daha aralayacaktır. 
 
***
EŞBAŞKANLIK ZULMÜ
 
HDP'ye eşbaşkanlık sistemini kim önerdi bilmiyorum ama eşbaşkanlık zulmünden en çok eşbaşkanlar şikayetçi.
1 masada 2 koltuk mu olur demeyin, eşbaşkanlıkta aynen öyle oluyor. 1 oda, 1 masa, 2 koltuk, 2 başkan. 
Pratikte çok ta karşılığı olmayan bu sisteme, maruz kalanların da ses yükseltmesini temenni ederim. Belki eşbaşkanlar bu söylemelerime statü gereği tepki göstereceklerdir ama içten içe benimle aynı fikirde olduklarından hiç şüphem yok...
 
ASTOP TARTIŞMALARINA NOKTA
Geçen haftaki köşe yazımda ASTOP'a yönelik eleştirilerim olmuştu. Bu eleştirilere gazeteci dostum, aynı zamanda ASTOP basın sözcüsü Nuri BAYRAM'dan cevap gelmişti. Özetle ASTOP'u anlamadığımı, çalışmalarını görmezden geldigimi dile getirmiş. Konuyu daha fazla uzatmamak adına ASTOP'uönemsediğimi, çalışmalarını yetersiz ama kıymetli bulduğumu belirtmek isterim. 
 
Seçim döneminde Ağrı için verilen vaatlerin takipçisi olacağını açıklaması da alkışa şayan bir güzellik. Dilerim siyasiler verildiği sözleri unutmaz, sivil toplum örgütleri de konuşmaktan vazgeçmez.

YORUMLAR

  • 0 Yorum