BİNALİ YILDIRIM AĞRI'YA NEDEN GELMELİ?
Yılmaz Daş

Yılmaz Daş

BİNALİ YILDIRIM AĞRI'YA NEDEN GELMELİ?

Binali Yıldırım’ın Ağrı’ya  gelip teşekkür etmesi lazım.
Binali Bey’in neden Ağrı’ya gelmesi lazımı sizlere biraz açmak istiyorum. 
31 Mart yerel seçimleri AK Parti için zaferle sonuçlandı. Elbetteki her başarı kollektif bir çalışmanın ürünü. 
Ama ben seçimler sonrasını değil, seçimler öncesini kaleme almak, seçimin ilk hazırlığı  ile alakalı birşeyler karalamak istiyorum bugün. 
Yerel seçimler için herkes Savcı Sayan'ın isminin açıklandığı güne ve sonrasına bakar.  Ancak ben onun çok daha öncesine gidiyorum. Ağrı için seçim çalışmalarının başladığı esas güne. Kimisi sen olaya farklı bakıyorsun diyebilir.  
Bana kalırsa yerel seçim hazırlıklarının başladığı ilk gün Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi’nin Ankara’ya götürdüğü 80 aile büyüğünün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve dönemin Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ı ziyaret etmesiyle başladı. 
Bu aile büyüklerinin Ankara programını takip etmek üzere ben de bir basın mensubu olarak oradaydım.  Bütün aile büyükleri yaklaşık 45 dakika Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.
Bu görüşme de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a aday kim olursa olsun koşulsuz destekleme sözünü namus üzerine verdiler.
Ağrı Belediyesini Ak parti’ye kazandırmak ve Ağrı’nın hak ettiği yatırım ve desteği alması için daha sonra öğlen yemeğinde aile büyükleriyle beraber dönemin TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile bir araya geldik. Onu biz Ağrılı olarak biliyoruz. Atası,  Dedesi Ağrı'da dünyaya gelmiş ve  sonrasında oradan göçmüş bir ailenin çocuğu.
Binali bey ve Cumhurbaşkanımız ile yapılan görüşmelerin iki özeti var. Birincisi Belediyeyi verin hizmeti görün ikincisi ise Ak Parti Belediyeciliği için söz verin ifadeleridir.
Aile büyüklerinin tamamı firesiz bir şekilde bu sözü Cumhurbaşkanımıza ve Binali beye verdiler ve hatta şuanda oluşturulan Belediye Meclis üyelerinin arasında bu aile büyüklerinin birçoğu yer alıyor.
Aile Büyüklerinin hepsini yerel seçimlerde alanda gördük, alanda seyrettik Ak Partiye olan desteklerine bizzat şahit oldum.
Ağrı adına TBMM’ye giden il olarak 80 aile büyüğü, sonrasında bayanlardan oluşan platform ve akabinde başkentte adeta şov yapan Ağrı gençliği tarafından verilen belediye sözü ve sonrasında başarılı bir çalışma ile AK Parti için kazanılan bir Belediye Başkanlığı var. 
Şimdi Ekrem Çelebi'nin 24 Haziran seçimleri sonrasında başlattığı yerel seçim hamlesi ile 80 aile büyüğüne yapılması gereken bir teşekküre ihtiyaç var 
Ben bu teşekkürün kısa sürede yapılacağını düşünüyorum. Ak Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi TBMM’nin açılış törenlerinde eski Meclis Başkanı Binali Yıldırım ile Ağrı üzerinden kısa bir sohbet yapmış bu sohbeti sosyal medyadan paylaşmıştı.
Binali bey Ağrı halkına selam göndermiş teşekkürlerini iletmiş. 
Binali Bey en kısa sürede Ağrı'ya gelerek başta bu 80 aile büyüğü olmak üzere bütün STK’lar la da bir araya gelip onların özelinde tüm Ağrı halkı ile kucaklaşacak.
Bizde o gün verdiğimiz sözleri tuttuğumuzu, şimdi sıranın kendilerinde olduğunu söyleyeceğiz.
İşte ancak o zaman Ağrı tuttuğunu koparabilecek bir pozisyonda olabilecek.
STK'ların ve Ağrı'nın aile büyüklerinin de böyle bir toplantıya önceden hazırlanması gerektiğinide belirtmek gerekiyor sanırım.
Kalın sağlıcakla...
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum